Pierre Richard

10. září 2011 | 13.29 |
› 

Pierre Richard, narozený jako Pierre Richard Charles Léopold de Fays, (* 16. srpna 1934,Valenciennes, Francie) je francouzský herec, komik, režisér, vinař a příležitostný zpěvák.

Tak jako řada dalších francouzských komiků začínal i on v padesátých letech jako klasický kabaretní herec a komik, kde působil nejen jako herec a zpěvák, ale i jako autor. Postupně se prosadil do rozhlasu, televize i do filmu.

Jeho první významnou filmovou rolí se stal snímek Roztržitý z roku 1970, který si i sám režíroval.

Ve velmi úspěšné i známé satiricko-parodické komedii Velký blondýn s černou botou si zahrál seriózního muzikanta, který se omylem a zcela proti svému naturelu dostane do osidel francouzských tajných špionážních služeb.

Ve snímku Hořčice mi stoupá do nosu pak ztvárnil středoškolského učitele matematiky na dívčím gymnáziu, který z důvodu své roztržitosti i shodě nepříznivých náhod způsobí velký společenský poprask na malém městečku poté, co se zamiluje do filmové hvězdy, která nedaleko odsud natáčí nový filmový western.

Nicméně jeho pozdější a novější tvorba se od počátečních bláznivých a rozpustilých komediálních taškařic přesenula spíše k vážnější a dramatičtější poloze.

CHATEAU BEL EVEQUE - PIERRE RICHARD Venkovskou usedlost zakoupil slavný herec a režisér roku 1978 u městečka Gruissan, jež je ve vinařském regionu Languedoc, Corbieres. Původních 12 ha vinic bylo jen velmi obtížně rozšířeno na současných 20 ha v zařazení AOC při roční produkci 80 000 lahví. Díky středomořskému podnebí a snaze o zachování maximálního podílu ručních prací vznikají vína, jež jsou odborníky řazena mezi nejlepší Corbieres na trhu. Vinařství Pierra Richarda pravidelně získává ocenění doma i v zahraničí a je držitelem několika prestižních zlatých medailí z Paříže. V Čechách je restaurace, kterou je patronem. Tato restaurace nabízí degustace a prodej jeho vín. Restaurace nese název po jeho vínu Mon Rouge Pif.

Pierre RichardPierre Richard

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře