Kyselina laurová

15. leden 2012 | 17.54 |

Kyselina laurová (kyselina dodekanová, někdy též kyselina laurinová) je nasycená mastná kyselina se sumárním vzorcem CH3(CH2)10COOH . Je hlavní složkou palmojádrového a kokosovéhooleje, v ostatních rostlinných tucích je obsažena v podstatně menším množství. Je též obsažena v mléčnémtuku (5,8 % v tuku lidského mléka, 2,2 % v kravském a 4,5 % v kozím). V čistém stavu je to pevná, sypká látka bílé barvy, pachem připomínající mýdlo.

I když je v čistém stavu lehce dráždivá na sliznice, toxicita kyseliny laurové je velmi nízká. Jsou z ní vyráběny saponáty používané ve většině šamponů a tekutých mýdel. Nejčastěji používaným derivátem je laurylsulfát sodný. Kyselina laurová je známa tím, že urychluje metabolismus, což bývá připisováno aktivaci thyroidních hormonů. Tradičním použitím tohoto efektu je podávaní mletého kokosu osobám, které potřebují přibrat váhu.
Jelikož je kyselina laurová levná, stabilní, netoxická a dobře se s ní pracuje, bývá používána ke studiu vlivu různých látek na snížení bodu tuhnutí.
Její redukcí získáme alkohol1-dodekanol.

Hustota par: 6,20 g/cm³
Tlak nasycených par: 1 mm při 121 °C
Bod vzplanutí: >113 °C (>235 °F)
Viskozita: 7,30 mPa-s při 323 K
Bod tuhnutí: 44 °C

Za běžných podmínek stabilní. Hořlavá. Nekompatibilní se zásadami, oxidačními a redukčními činidly. Při zahřívání se nejprve taví a odpařuje, pouze při styku s oxidačními činidly se může vznítit přímo.

Bezpečná pro dopravu vzduchem, po vodě i po zemi. Může způsobit popáleniny.

Strukturní vzorec

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře