Martin Lawrence

7. březen 2011 | 18.31 |
› 

Martin Fitzgerald Lawrence * 16. duben 1965, Frankfurt nad Mohanem, Německo je americký herec, komik, producent a režisér.

Narodil se v německém Frankfurtu, kde jeho otec sloužil jako voják. Poté jeho otec pracoval jako policista, matka Chlora střídala různá zaměstnání, aby pomohla živit rodinu. Martin dostal svá jména podle Martina Luthera Kinga a Johna Fitzgeralda Kennedyho. V mládí se věnoval boxu a studoval na několika školách v Marylandu. Vystupoval také v zábavních klubech v Los Angeles.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 1987, a to konkrétně v seriálu What´s happening now!, kde nakonec hrál ve 22 epizodách. Mezi lety 1992 a 1997 také natáčel vlastní show s názvem Martin. V roce 1990 se objevil v hlavní roli ve filmu House party. Ten skldil převážně pozitivní kritiku a tak se o rok později natočil i druhý díl. V roce 1992 se pak objevil v menší roli ve filmu Bumerang s Eddie Murphym.První větší kasovní trhák, který přinesl Lawrencovi slávu, byl film Mizerové, kde dostal hlavní roli společně s Willem Smithem. Kriticky velmi úspěšný byl také film Není co ztratit, kde si zahrál s Timem Robbinsem. Zahrál si také ve filmech Agent v sukni, Mizerové 2, Divočáci, Vítej doma nebo Horší než smrt.V roce 1996 si odbyl také režisérskou premiéru ve filmu Honička na Playboye.

V roce 1995 získal cenu ShoWest Award za nejlepší vycházející filmovou hvězdu. Za seriál Martin získal v letech 1996 a 1997 Image Award a v roce 2005 získal zvláštní cenu BET Icon Comedy Award.Kromě toho byl nominován na dalších 10 ocenění, ke kterým patří nominace na Teen Choice Award nebo MTV Movie Award.

Rok žil s Patriciou Southall, se kterou má jedno dítě. Od roku 2010 pak žije s Shamikou Gibbs, se kterou má již dvě děti.

martin lawrence§martin_lawrencemartin lawrencebad_boys_iimartin_lawrence_michael_bay_jemartin_lawrence_big_mommas_hou

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře