Kobe Bryant

6. červenec 2011 | 18.02 |

Kobe Bean Bryant (narozen 23. srpna 1978 ve Filadelfii) je americký profesionální basketbalista, který hraje na pozici rozehrávače v týmu Los Angeles Lakers. Kobe se rozhodl vstoupit do NBA rovnou ze střední školy. V roce 1996 byl vybrán týmem Charlotte Hornets jako 13. volba draftu. Ještě ten rok byl vyměněn do Lakers. Bryant na sebe poprvé upozornil, když v roce 1997 vyhrál Slam Dunk Contest (soutěž ve smečování). Vyhrál celkem 5x titul. 3x se Shaquillem O'Nealem, který v Los Angeles Lakers působil v letech 1996-2004.

Kobe Bryant je nejmladší ze tři dětí a jediný syn hráče Philadeplhia 76ers Joea Bryanta a Pamely Bryantové. Také je synovec Johna Coxe, amerického basketbalisty, který se ovšem v NBA příliš neprosadil. Jméno Kobe mu dali po slavném steaku Kobe, který je pojmenován podle vesnice v Japonsku. Když bylo Bryantovi šest let jeho otec ukončil kariéru v NBA a odešel i s rodinou do Itálie, kde začal hrát v nejvyšší italské lize. Pro celou rodinu to mělo zásadní význam a Kobe se zde naučil plynně italsky a španělsky. Vždy na léto odjíždel na letní tábory do USA, kde se učil hrát basketbal. Jeho dědeček mu posílal videa basketbalových utkání, která mohl studovat a podle nich se zdokonalovat. Bryant hrál basketbal od tří let ale nestačilo mnoho a mohl začít hrát fotbal. Z toho ale nakonec sešlo. I přesto je jeho nejoblíbenějším týmem AC Milán. V roce 1991 jeho otec ukončil profesionální kariéru a tak se celá rodina navrátila do USA.

Jako první rozehrávač, který přišel přímo ze střední školy byl Bryant vybrán jako 13 v prvním kole týmem Charlotte Bobcats. Ale i přeto že si ho vybrala Charlotte tak Kobe hraje od začátku v Lakers. To vše výměnou za Vlada Divace. V Lakers se začal vypracovávat a po boku legend jako Lerry Drew anebo Michael Cooper.

Kobe BryantKobe Bryant 02Kobe Bryant 04Kobe Bryant 03

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře