Diego Luna

11. červenec 2011 | 16.00 |

Diego Luna Alexander (* 29. prosince 1979) je mexický herec. Je známý např. z filmů Milk,Terminál a nebo Hříšný tanec 2.

Diegova matka, Fiona Alexander, byla Angličanka a zemřela při autonehodě, když byly Diegovi 2 roky. Od té doby ho vychovával jeho otec, Alejandro Luna, je uznávaný mexický scénograf. K herectví jej vlastně přivedl on. Jeho otec byl pracovně vytížený, a proto malého Diega brával s sebou na cesty po divadlech po celé Latinské Americe. Již v útlém věku se seznámil s Gaelem Garcia Bernalem, který se stal jeho nejlepším kamarádem a je jím i dodnes. Zahráli si spolu v seriálu.

Jeho první role, po které se o něj začali zajímat hollywoodští režiséři, byla v "lehce erotickém" filmu Mexická jízda, ve které si zahrál se svým nejlepším přítelem. Film je o dvou sedmnáctiletým mladících, kteří se seznámí s osmadvacetiletou vdanou Španělkou a začnou ji svádět. Pozvou ji na pláž, ale žena se od doktora dozvídá špatnou zprávu, a tak se všichni tři vydávají na nespoutanou jízdu.

Dalším jeho úspěchem byl životopisný film Frida. Film je o mexické malířce, kterou si zahrála Salma Hayek. Po boku Kevina Costnera si střihl malou roli ve filmu Krajina střelců.

V roce 2004 dostal Diego nabídku zahrát si hlavní roli(k tomu všemu v angličtině) v pokračování veleúspěšného filmu z osmdesátých let Dirty Dancing 2:Havana Nights. Jeho partnerku v tomto filmu hrála Romola Garai. Proslýchá se, že spolu během natáčení něco měli, ale kdo ví... S Tomem Hanskem si zahrál ve filmu The Terminal.

Při natáčení jednoho ze svých filmů se seznámil s o šest let mladší herečkou, která se jmenuje Camila Sodi. A jak už to bývá, zakoukali se do sebe. 5. února 2008 se vzali. 13.srpna 2008 se jim narodil syn Jeronimo, ke kterému 1.července 2010 přibyla sestřička Fiona.

diego lunadiego luna04diego luna03diego luna02

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Diego Luna alesandra luna 13. 03. 2015 - 08:38