Keira Knightley

19. červenec 2011 | 14.51 |
› 

Keira Christina Knightley ( * 26. března 1985, Londýn, Spojené království) je anglická filmová herečka. Svoji kariéru zahájila jako dítě, k mezinárodnímu uznání se dočkala v roce 2003 poté co hrála ve filmech Blafuj jako Beckham a Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly.

Objevila se v několika hollywoodských filmech a získala nominaci na Oscara za nejlepší herečku a Zlatý glóbus za nejlepší herečku pro její roli jako Elizabeth Bennetová v roce 2005 v adaptaci novely Jane Austenové ve filmu Pýcha a předsudek.

O dva roky později byla znovu nominována na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon, stejně jako cenu BAFTA za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli pro její výkon ve filmu Pokání. V roce 2008 časopis Forbes uvedl, že jde o druhou nejlépe placenou herečku v Hollywoodu poté, co údajně vydělala 32 milionů EUR, v roce 2007 byla zařazena na seznam nejlépe placených hereček.

Narodila se v Sandy, Bedfordshire, Anglie, je dcerou Sharman MacDonaldové, známé dramatičky, a Willa Knightleyho, divadelního a televizního herce. Má anglického otce a skotskou matku s polovinou velšských předků. Má staršího bratra, Caleba, který se narodil v roce 1979. Žila v Richmondu, navštěvujíc Stanley Junior School, Teddington školu a Esher College.

Je dyslektička, ale přesto byla úspěšná ve škole, a byla tedy oprávněna získat talentového agenta a pokračovat v herecké kariéře. Poznamenala, že snila o herectví, již od dětství. Účinkovala v několika místních amatérských inscenací, a to i v Julii (napsala její matka) a Spojené státy (napsal ji pak drama učitel, Ian McShane).

Keira KnightleyKeira Knightley04Keira Knightley02Keira Knightley03

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře