Ben Stiller

20. červenec 2011 | 13.29 |
› 

Benjamin Edward "Ben" Stiller (* 30. listopadu 1965, New York, Spojené státy americké) je americký herec, režisér a scenárista.

Narodil se na Manhattanu do židovské rodiny komediálních herců Jerry Stillera a jeho manželky Anne rozené Meara. Před televizní kamerou se objevil poprvé v deseti letech. Po absolvování střední školy Calhoun School v New Yorku šel studovat film na University of California v Los Angeles, ale po necelém roce studia ukončil.První filmovou roli získal v roce 1986 ve filmu Stevena Spielberga Říše slunce (Empire of the Sun).Od roku 1989 pracoval jako herec a scenárista v zábavném pořadu Saturday Night Live televize NBC.O rok později si založil vlastní televizní show The Ben Stiller Show, která se vysílala na stanici FOX.I přes její úspěch byla zrušena a za ní v roce 1993 získal Cenu Emmy.Svůj velký režírní debut zaznamenal ve filmu Bolestná realita (Reality Bites) s Winonou Ryderovou v hlavní roli.

Mezi jeho herecky úspěšné filmy patří Něco na té Mary je(There's Something About Mary), Rabín, kněz a krásná blondýna (Keeping the Faith), Fotr je lotr (Meet the Parents), Jeho fotr, to je lotr (Meet the Fockers), Fotři jsou lotři (Little Fockers) či Zoolander.

Ben Stiller03Ben Stiller02Ben Stiller

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře