Teorie velkého třesku-Zajímavosti

31. srpen 2011 | 16.00 |

Dva z hlavních hrdinů jsou pojmenováni podle hollywoodského herce, producenta, režiséra a scénáristy Sheldona Leonarda.

Johnny Galecki (Leonard) a Kunal Nayyal (Rajesh) slaví oba narozeniny 30. dubna.

Neschopnost Raje mluvit se ženami vychází ze zkušeností producenta Billa Pradyho. Když pracoval v počítačové firmě, měl kolegu, který se styděl na ženu promluvit.

Jim Parsons, který hraje Sheldona, řekl při rozhovoru, že náročné dialogy nebo monology se spoustou odborných výrazů, zvládá jenom díky své mimořádně dobré fotografické paměti. Texty si je schopný na krátkou dobu pamatovat slovo od slova a po skončení záběru je opět z hlavy vypustit.

Postava Penny v jiném konceptu sitcomu měla být více cynická holka z ulice, která si libuje v alkoholu a pracuje v salónu krásy. Také se původně měla jmenovat Katie. Tuto roli měla hrát Amanda Walsh, která se objevila v neodvysílaném pilotu.

Kunal Nayyal (Rajesh) se narodil v Londýně, do Indie se s rodinou přestěhoval krátce záhy a strávil tam celé své dětství.

Profesor David Saltzber, který učí fyziku a astronomii na Califorsnké univerzitě v Los Angels, kontroluje scénář, vymýšlí dialogy, píše matematické rovnice a ostatní diagramy, které se v seriálu používají jako kulisy.

Kapela Barenaked Ladies nazpívala úvodní písničku a zároveň také písničku Be my yoko ono, která zazněla v dílu 206.

Původní pracovní název seriálu byl Lenny, Penny a Kenny.

Mayim Bialik (Amy) jako jediná ze všech herců v seriálu má titul PhD. V roce 2008 dokončila studium neurovědy.

Jak natáčení seriálu pokročilo, je nyní každé nahrávání navštěvováno CalTech studenty.

Sheldon a Leonard bydlí v bytě 4A, Los Robles 2311 v Pasadeně.

Kaley Cuoco (Penny) na podzim roku 2010 prozradila, že ona a Johnny Galecki (Leonard) spolu tajně po 2 roky chodili v začátcích seriálu. Nyní už však spolu nejsou.

Sheldon často nosí trička s postavami nebo symboly z komiksů Green Lantern, Flash a Superman.

Sheldon někdy nosí trička se symbolem v různých barvách. Tento symbol je z komiksu Green Lantern. Barvy odpovídají různým hrdinům a zloduchům (Red Lanterns, Orange Lanterns...). V komiksu také každá barva odpovídá určité náladě: červená = vztek, oranžová = chamtivost, žlutá = strach, zelená = síla vůle / odvaha, modrá = naděje, indigová = soucit a fialová = láska. Není překvapivé, že barva, kterou má Sheldon zrovna na sobě, často odpovídá jeho náladě.

Leonardovo příjmení Hofstadter je podle dvou vědců. Prvním z nich je Robert Hofstadter, který v roce 1961 obdržel Nobelovu cenu za fyziku; a jeho syn, Douglas Hofstadter, který se zabývá vědomím a poznáním. Jeho bestseller o filozofii, matematice, umění, hudbě a záhadách "Gödel, Escher, Bach: an Eternal Golden Braid", mu v roce 1980 vynesla Pulitzerovu cenu za populárně naučnou literaturu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře