Cindy Crawford

13. září 2011 | 14.21 |
› 

Cynthia Ann "Cindy" Crawfordová (* 20. února 1966, DeKalb, Illinois, USA) je americká herečka a bývalá světově známá modelka. Její úspěch na módních molech podmínil následné moderování společenských akcí a herecké příležitosti.

V šestnácti letech jí pro modeling objevil novinový fotograf. Následující rok se stala finalistkou soutěže Look of the Year agentury Elite, jejíž chicagská pobočka jí začala zastupovat.

V roce 1984 ukončila středoškolská studia na DeKalb High School. Následně získala stipendium na Northwestern University v oboru chemické inženýrství. Na vysoké škole strávila jen polovinu prvního semestru a plně se začala věnovat modelingu. V roce 1986 se přestěhovala do New Yorku na Manhattan, kde uzavřela smlouvu s pobočkou modelingové společnosti Elite.

V 80. a 90. letech patřila k předním topmodelkám, objevovala se na předních stranách módních časopisů včetně Vogue, W, People, Harper's Bazaar, Elle, Cosmopolitan a Allure. Stala se součástí řady reklamních kampaní například pro značky Gianni Versace, Escada, Revlon, stejně tak natáčela televizní spoty např. pro firmu Pepsi. V letech 1989-1995 byla hlavní postavou módního pořadu House of Style na hudební televizní stanici MTV.

V roce 1987 se porpvé objevila na filmovém plátně v malé roli snímku Tajemství mého úspěchu. Hlavní ženskou úlohu si zahrála až v roce 1995 ve filmu Jako štvaná zvěř vedle Aleca Baldwina. Následovalo několik menších rolí v komerčně neúspěšných filmových projektech.

V červenci 1988 nafotila sérii obnažených fotografií pro časopis Playboy. Po deseti letech v říjnu 1998 se na stránky časopisu vrátila v odvážnějších snímcích. Pravidelně se umísťovala na předních pozicích nejkrásnějších žen, které jsou vyhlašovány různými časopisy a agenturami. Aktivní kariéru modelky ukončila v roce 2000. Pod názvem Cindy Crawford Home Collection uvolnila novou řadu nábytku vyráběného společností HM Richards Inc. Stejně tak má nábytkovou řadu u firmy Raymour & Flanigan.

Je podruhé vdaná za Rande Gerbera (1998-), se kterým má syna Presley Walkera (nar. 1999) a dceru Kaiu Jordan (nar. 2001). Prvním manželem byl americký herec Richard Gere (1991-1995). Podporuje také charitativní činnost, která se zaměřuje na léčbu a výzkum leukemie. Hlavním důvodem výběru této oblasti byla smrt jejího čtyřletého bratra na dané onemocnění.

Cindy Crawford02Cindy Crawford

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře