Harry Potter a vězeň z Azkabanu-Zajímavosti

21. září 2011 | 17.45 |

Film se z části natáčel ve Skotsku, což je místo vzniku Harryho P. J.K. Rowling psala totiž knížku v Edinburghu.

Dělníci, ktěří stavěli dekorace, začali požadovat 8% zvýšení platu, což Warner Bros. odmítlo. Pracující měli v úmyslu dokonce jít do stávky, ale nakonec byl konflikt zažehnán.

Filmařům se dokonce podařilo omylem založit požár. Oheň způsobily jiskry odletující od Bradavického expresu a v horkém, suchém počasí se plameny rozšířily na ploše dvou set hektarů.

Režisér Cuarón požádal představitele hlavních tří rolí (Harry, Ron, Hermiona), aby každý o své postavě napsali něco na způsob slohové práce. Daniel Radcliffe vypotil jednu stránku, Rupert Grint nakonec nedonesl nic, zatímco Emma Watson sepsala šestnáctistránkovou esej.

Natáčení občas provázela čtyřicetistupňovém vedra, proto byla Robbiemu Coltraneovi (Rubeus Hagrid) vyrobena speciální vesta s chlazením. Pracovala na principu trubiček vedoucích studenou vodu po vestě.

Ve skutečnosti R. Coltrane vůbec nemá rád psy. O Tesákovi řekl, že pokud nemusí vůbec se ho při natáčení nedotýká, jelikož hodně slintá.

Profesor Kratiknot v prvních dvou dílech odpovídal knižní předloze. Ušmudlaný, rozvrkočený skřet s úlisným plnovousem. Ale ve třetím díle šel evidentně do sebe a z neupraveného starce se rázem stal tmavovlasý elegán s úhledným knírkem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře