Demi Moore

10. březen 2011 | 20.40 |
› 

Demetria Guynes Kutcher, známá pod uměleckým jménem Demi Moore, * 11. listopadu 1962, Roswell, Nové Mexiko, USA je americká herečka, která vstoupila do širšího povědomí teenagerskými filmy osmdesátých let a v následující dekádě se již prosadila mezi nejznámější hollywoodské hvězdy. .

Poté, co opustila školu, začala pracovat jako modelka, nechala se dokonce nafotit nahá. Tyto fotografie zůstaly nepovšimnuty až do té doby, co se stalo slavnou. Nejdříve byly publikovány v německém časopise, později i v Americe. Jejím filmovým debutem byl film Parasite v roce 1982. Populární se ale stala až díky roli Jackie Templetonové v mýdlové opeře ABC General Hospital.

V osmdesátých letech hrála v několika filmech orientovaných převážně na mládež. Po velkém komerčním úspěchu snímku Duch s Patrickem Swayzem a Whoopi Goldbergovou začala být obsazovaná do lepších rolí, třeba ve filmech Pár správných chlapů, Skandální odhalení nebo Zvoník u Matky Boží. Úspěch Ducha se už ale nikdy neopakoval a Moore hrála i v několika propadácích jako Šarlatové písmeno nebo Porotce. Několika filmy také šokovala své fanoušky, například snímkem Striptýz, ve kterém odhalila svá ňadra, nebo G.I. Jane, kvůli kterému si oholila hlavu. Za roli v minisérii Kdyby zdi mohly mluvit byla nominovaná na Zlatý glóbus.

Po herecké přestávce se v roce 2003 vrátila na plátno jako bývalá členka Charlieho andílků ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky. V roce 2006 se objevila ve filmu Atentát v Ambassadoru s all-star obsazením. Ve filmu hrál i její manžel Ashton Kutcher, ale neobjevili se společně v žádné scéně.

demi mooredemi_mooredemi_moore_makeup

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře