Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice...-Zajímavosti

14. říjen 2011 | 15.56 |

Česká republika neposloužila pouze na exteriérové záběry, ale v jednom z barrandovských ateliérů vznikala scéna, v níž dětští hrdinové sviští po řece na utržené ledové kře.

Téměř většina filmu se točila chronologicky, jelikož režisér chtěl, aby děti mohly lépe prožívat vývoj svých postav. Třeba na natáčení scény, kdy Lucinka poprvé vkročí do Narnie a spatří zasněžený les, byla Georgie dovedena s šátkem přes oči.

Když vyšlo najevo, že digitální Aslan bude vytvořen v počítačích společnosti Rhythm&Hues, dostala základna fanoušků Lewisova díla obavy, jelikož studio vytvářelo mluvící zvířata pro snímky Scooby-Doo a Garfield. A byly na místě obavy, aby jejich práce na Narnii, nedala příliš vzpomenout na tyto komedie.

Důležitá byla i volba Aslanova hlasu. První volba padla na Briana Coxe. Jenže se časem ukázalo že Cox není schopen přejít z vřelého otcovského tónu do ruzzuřeného lvího řevu.

Latexové uši pro kentaury se odlévaly ve stejných dílnách, kde ještě nedávno získávali tvar hobití nohy pro Pána prstenů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře