Postradatelní-Zajímavosti

6. listopad 2011 | 16.30 |

Jean-Claude Van Damme byl obsazen do jedné z rolí. Nakonec odmítl, protože jeho postava prý nemá žádnou hloubku. Nahradil ho Dolph Lundgren.

Wesley Snipes měl hrát Hale Ceasara, ale z daňových důvodů mu nebylo doporučeno opustit Spojené státy, tak odstoupil.

Sandře Bullock byla nabídnuta role agentky Licksonové.

Ben Kingsley byl zvažován do role Monroa.

Scottu Adkinsonovi byla nabídnuta role Dana Paina.

Přípravy na realizaci filmu trvaly čtyři roky. Sly Stallone je (nejen) v oblasti akčního filmu ctitel tradic. Svůj scénář psal ručně a přepracoval ho 100krát. Jako model mu sloužily staré akční filmy Tucet špinavců a Žoldáci, kde bylo všechno "doopravdy", bez použití trikových záběrů. Stallone je znám tím, že nemá rád počítačem upravené záběry, a i při natáčení svého filmu trval na tom, aby vše bylo reálné.

Pro svůj film se rozhodl získat elitu akčního filmu a další osobnosti. Z těch, kdo se ve filmu neobjeví, byli kromě Van-Damma a Snipese zvažováni např. Scott Adkinson, Kurt Russell, Steven Seagal a Jackie Chan. Někteří odmítli, jiní byli postupně z výběru vyloučeni.

Největším "bojem" Stalloneho bylo přemluvit Arnolda Schwarzeneggera, aby si ve filmu zahrál alespoň malé cameo. Zpráva o jeho účasti byla několikrát potvrzena a zase vyvrácena. Nakonec se ve filmu opravdu objeví.

Mickey Rourke se ve snímku rozhodl hrát nikoli kvůli honoráři, ale z kamarádství. Stallone mu totiž pomohl v době, kdy se od něj všichni odvrátili. V roce 2000, kdy Rourkova pověst byla na nule (pokus o sebevraždu, nespolehlivost, alkohol), mu dohodil roli ve filmu Sejměte Cartera.

Brazilská herečka Giselle Itié byla do hlavní ženské role dcery diktátora vybrána v celosvětovém konkurzu. Nikdy předtím nehrála v akčním filmu, ale měla za sebou dlouhodobý trénink v boxu a jiu-jitsu.

Natáčelo se především v brazilských lokacích za velmi tvrdých podmínek. Teploty dosahovaly často přes 40°C, vlhkost byla stoprocentní a natáčení bylo ohrožováno monzuny.

V USA se natáčelo ve starých katakombách z počátku 19. století Fort McComb, které používala nejprve armáda konfederace v Občanské válce a později je převzala i armáda Unie. Natáčení se oproti plánu o tři dny zdrželo – to proto, že se strhl obrovský liják, který katakomby zaplavil.

Kvůli autentickému zachycení jednotlivých bojových situací se natáčelo na pět kamer.

Při natáčení byl samotný Stallone několikrát zraněn. Nejhorší byla zlomenina krční páteře, k níž přišel při souboji se Stevnem Austinem. Stallone v rozhovoru poukazoval na to, že byl v ohrožení života a musel být okamžitě operován. Do šíjové části krku mu byla implantována kovová destička. Doložil to i rentgenovým snímkem, který ovšem někteří skeptici považují za kouzlo Photoshopu.

Extrémně kruté scény neprošly při distribuci cenzorským sítem British Board of Film Classification, takže některé scény byly vystřiženy a film byl v Anglii povolen pro publikum 18+. V USA a také u nás bude uveden v původní verzi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře