Indiana Jones a království křišťálové.:Zajímavosti

12. listopad 2011 | 15.51 |

Předchozí tři díly vznikaly prakticky po celé zeměkouli,
ale tentokrát Steven Spielberg odmítl opustit kvůli natáčení území Ameriky. "Všechno bylo tím pádem těžší a dražší, než kdybychom točili v cizině," říká Lucas. "Ale Steven už se jednoduše nechtěl vláčet po světě, chtěl trávit čas doma se svými dětmi."

Natáčení probíhalo 79 dní.

Odhaduje se, že první upoutávku na Království křišťálové lebky, která si odbyla svou světovou premiéru 14. 2. 2008, shlédlo během prvního týdne více než 200 miliónu lidí.

Počet kopií, v nichž byl snímek nasazen do amerických kin, dává na srozuměnou, že přinejmenším ambice na překračování komerčních rekordů tu byly: 4260 kopií pro USA na první týden znamená třetí nejvyšší číslo všech dob. Hned po Pirátech z Karibiku 3 a pátém Harry Potterovi - přičemž rozdíl činí jen pár desítek kusů.

Seanu Connerymu byla nabídnuta cameo role Henryho Jonese staršího, ale on se slovy že si užívá důchodu odmítl.

Reklamní kampaň nicméně nebyla nijak halasná. Producent a spoluautor série George Lucas dokonce zchladil očekávání fanoušků, aby od čtyřky nečekali zázrak, že je to "jen film, ne druhý příchod Krista".

V Petrohradu uspořádala v pátek po premiéře ráno místní organizace komunistické strany shromáždění, kde její členové protestovali proti tomu, jak jsou v Křišťálové lebce prezentováni vojáci bývalého Sovětského svazu v 50. letech. Film byl označen za krutou anti-sovětskou propagandu, která deformuje historii, a volalo se po zákazu promítání. Znamenalo by to stáhnout rekordních 808 kopií z ruských kin, k čemuž místní distributor samozřejmě nepřistoupí. Člen petrohradských komunistů Viktor Perov řekl: "Pokořující je, že společně s Amerikou jsme porazili Hitlera, sympatizovali jsme s nimi, když byli zasaženi Bin Ládinem. Ale oni nám teď odplácejí tím, že straší naše děti s komunisty. Ti lidé nemají žádný stud. Naše ženy tu vypadají jako nacistky, ale je možné, že Cate Blanchettové bylo vyhrožováno, že ji už nezaměstnají," dodal Perov. Další řečník si přisadil: "Harrison Ford a Cate Blanchettová jsou druhořadí herci sloužící jako štvací psi ve službách CIA. Musíme těmto lidem zabránit ve vstupu do naší země!"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář