Simon Helberg

17. prosinec 2011 | 15.04 |

Simon Maxwell Helberg je americký herec a komik. Je znám především jako Howard Wolowitz ze sitkomu Big Bang Theory. Také se stal součástí na jednu sérii slavného amerického skeč pořadu MADtv.

Helberg se narodil v Los Angeles jako syn herce Sandyho Helberga a herečky Harriet Helbergové. Vystudoval umění na New York University, kde také trénoval v Atlantic Theater Company.

Kariéra
Helberg je polovičkou komického dua Derek & Simon, spolu se svým partnerem Derekem Watersem. Oba si naposled zahráli spolu v sériích Derek & Simon: The Show v produkci komediální website Super Deluxe, na jejíž vytvoření se podílel i komik Bob Odenkirk.

Helberg se oficiálně připojil do obsazení MADtv v roce 2002, kde se stal hlavním hercem pro osmou sérii. Helbergova smlouva s MADtv byla pouze na rok a po skončení osmé série jeho kontrakt nebyl prodloužen.

Svou větší roli si zahrál ve filmu Van Wilder (2002), kde hrál jednoho ze "šprtů" pro které Van Wilder pořádal párty. Od té doby si hrál pouze menší role. V roli Terryho si zahrál ve filmu A Cinderella Story (2004) spolu s a Chad Michael Murray. O rok později se objevil i ve filmu George Clooneye Good Night, and Good Luck (2004), filmovány mu však byli pouze jeho záda.

Zahrál si i v několika seriálech například Quintuplets nebo Reno 911!.

Do podvědomí diváku se dostal především jako Howard Wolowitz v americkém serálu Big Bang Theory, kde představuje konstruktéra, který se za každou cenu snaží získat srdce žen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře