Dr.Gregory House

20. prosinec 2011 | 13.44 |

Hlavní postava seriálu House M.D. je komplikovaná osobnost. Greg House je sarkastický a nevrlý doktor, jehož metody, a to jak z hlediska lékařského, tak i co se týče lidských vztahů, jsou na pováženou. Věřte jedno: smějete se mu, ale kdyby vás doktor jako je House opravdu ošetřoval, asi by jste to nevydrželi. Ve většině případů jsou mu pacienti naprosto ukradení a rozhodně mu nejde o to zpříjemnit jejich den. Utahuje si snad ze všeho, a nehledí na následky. Dokonce se vysmívá i svojí vlastní šéfce.

Opravdu, Gregory House má nulovou úctu k autoritám. Je mu jedno, co si o něm ostatní myslí, ale ví jedno: ředitelka Princeton-Plainsboro – nemocnice, ve které pracuje – Lisa Cuddyová, ho nevyhodí. Je to totiž vynikající diagnostik, k němuž chodí případy, se kterými si ostatní lékaři neví rady. Díky své brilantní dedukční schopnosti, díky které mj. dokáže většinu lidí doslova přečíst jen chvíli po shledání, vyřeší téměř všechny lékařské záhady, které mu zkříží cestu.

Při určování diagnózy mu vypomáhá tým lékařů navrhující různé diagnózy. House velmi často v rámci diagnózy mluví v metaforách a naznačuje týmu, na co myslí. Při léčbě nerespektuje žádné zákony či pravidla a používá kontroverzní metody, které se samozřejmě Cuddyové příčí. Ve většině případů je ale risk ziskem.

Jeho nejlepším, a dalo by se říci jediným přítelem je onkolog James Wilson. Přátelství s ním ale rozhodně není žádný med, protože Greg si od něj nechá zaplatit oběd, neustále ho vyrušuje v kanceláři a když se mu zamane, dost mu znepříjemňuje práci i život. Jelikož nemá ženu a přítelkyni, zve si domů prostitutky. Do práce i kamkoli jinam se dopravuje svou motorkou (Hondou) a je to vášnivý klavírista a kytarista. Již dlouho má chladný vztah ke svému otci Johnu Housovi, později dokonce zjistil, že to není jeho biologický otec.

Jedním z jeho typických znaků je závislost na léku Vicodinu, kterým tlumí bolest ve stehně, protože prodělal svalový infarkt. Rád hraje hry na konzolích jako Nintendo DS a Play Station Portable, a to samozřejmě i v pracovní době, obzvláště na klinice. Rád sleduje telenovely (např. Prescription Passion), kvůli kterým komanduje kanceláře svých kolegů. Jeho postava je patrně inspirována Sherlockem Holmesem Arthura Conana Doylea (např. číslo jejich domů je stejné).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře