Zachraňte Ježíška

24. prosinec 2011 | 20.19 |

Projekt Zachraňte Ježíška vznikl jako studentská akce na podporu tradičních českých Vánoc a jejich zvyků, které se postupně vytrácejí z života českých rodin. K projektu byly vytvořeny speciální internetové stránky, které měly před Vánocemi za úkol vyvolat společenskou diskusi o problematice pronikání zahraničních zvyků do českých tradic. Jejich součástí byla internetová petice, diskusní fórum, stránka vzkazů a přání a možnost vyjádřit se k podobě Ježíška. Petici během měsíce prosince 2008 podepsalo téměř 30 000 lidí, stovky lidí se zapojily do diskuse.

Doprovodnými akcemi k projektu byly demonstrace sněhuláků, které v posledním měsíci roku 2008 probíhaly v některých českých městech (Pardubice, Hradec Králové, Havlíčkův Brod, Chrudim, atd.) a vyvrcholily těsně před Štědrým dnem demonstrací u Úřadu vlády ČR v Prazeza účasti ministra Cyrila Svobody. Tomu autoři akce předali petici s podpisy.

Projekt byl realizován z prostředků komunikační a PR agentury Commservis.com, která přišla s hlavní myšlenkou akce a mediálně ji zaštiovala. Smysl projektu se zrodil jako reakce na využívání "nečeských" vánočních symbolů v kampaních, které jsou cílené především na děti. Akci aktivně podpořilo téměř 30 tisíc lidí. Autoři tak svůj projekt prezentují jako společensky odpovědný krok v chování firmy, která se vytvářením mediálních kampaní zabývá.

Hlavní rysy Corporate social responsibility tohoto projektu je zohlednění sféry působení, formovaní pozitivních postojů společnosti a integraci firemní filozofie do vztahu s veřejnost. Agentura Commservis.comchce v projektu ve spolupráci se studenty pokračovat i v příštích letech a hodlá do něj vnést několik novinek.

O akci Zachraňte Ježíška pravidelně informovala přední česká média. Dvě desítky mediálních výstupů byly zveřejněny 19. prosince po akci před vládním úřadem a o polovinu méně zpráv proběhlo tiskem těsně po začátku celé akce kolem 5. prosince. O ojedinělé předvánoční studentské akci dohromady vyšla přibližně stovka mediálních výstupů nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Německu, Rakousku a nebo Rusku. Otevřeně se k akci přihlásily také známé osobnosti českého veřejného života (politici, herci, modelky, atd.)

Soubor:5Demonstrace Zachraňte Ježíška, 19.12.2008, Praha (66).jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře