Královská kanadská jízdní policie

31. prosinec 2011 | 14.22 |

Královská kanadská jízdní policie (angl. Royal Canadian Mounted Police, fr. Gendarmerie Royale du Canada) je federální, národní a paramilitární policejní síla, která vznikla v roce 1920 sloučením Královské severozápadní jízdní policie (Royal Northwest Mounted Police, založena 1873) a Dominiální policie (Dominion Police, založena 1868). V roce 2007 čítala 24 578 osob a byla největším policejním sborem Kanady. Jejím hlavním úkolem je vynucování federálních zákonů, na rozdíl od většiny ostatních federálních policejních sborů (jako je např. americká FBI) však hraje významnou roli v běžné policejní práci a ostraze i v rámci jurisdikce provincií a teritorií, které jí přenechávají velkou část teoreticky vlastní odpovědnosti.

RCMP jsou proslulí jejich zřetelnými uniformami tzv. Red Serge, jasně červená až rudá barva a kovbojský klobouk s plochým okrajem.
Red Serge - vojenská tunika, kterou identifikoval zpočátku NWMP a později RNWMP a RCMP, je ze standardního britského vojenského vzoru. Tento styl uniformy byl vybrán, aby se odlišil od modrých amerických vojenských uniforem a zdůraznil tak britskou povahu.
Zpočátku NWMP nosili kalhoty z volské kůže, později tmavomodré kalhoty se žluto-zlatými pásy po stranách. Členové z NWMP podél hranice byli známí ve směnování části výstroje s kavalérií. Klobouk s kovbojsky širokým okrajem nebyl formálně adoptován až do roku asi 1904.
Černá jezdecká obuv byla později změněna k modernímu hnědému stylu a originální zkřížený řemen byl později změněn také na hnědou.
Každodenní uniforma se skládá ze šedé košile s tmavomodrou vázankou, tmavomodré kalhoty se zlatými pásy po stranách, boty tak zvané kotníkové boty a jejich stylová čepice.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář