Zajímavosti o Simpsonech

22. březen 2011 | 14.42 |

♣Lionel Hutz a Troy McClure se přestali v seriálu vyskytovat úmrtím jejich dabéra Phila Hartmana.

♣Homerovo oficiální IQ je 55.

♣Matt Groening je levák, stejně jako jeho postavičky Bart Simpson, Ned Flanders, pan Burns a Vočko.

♣Homerův výkřik "D´oh!" byl zařazen jako plnohodnotné slovo do Oxfordského slovníku. Dan Castellaneta ho vypracoval od Laurela a Hardyho a jejich "Dooooh..." ale výraz zrychlil.

♣Bartovo celé jméno je Bartholomew Jojo Simpson.

♣V roce 1997 překonali předchozí rekord seriálu "The Flintstones" z šedesátých let o nejdelší animovaný seriál vysílaný v hlavním vysílacím čase v televizi. V roce 2005 se pak stali nejdéle běžícím seriálem vůbec.

♣Seriál drží rekord i v počtu hostujících celebrit.

♣Seriál vzniknul z původně 30vteřinových skečů, které se vysílaly během pořadu "The Tracey Ullman Show" v roce 1987.

♣V anglickém originálu mluví postavu Barta žena - Nancy Cartwright - která si jako první zkoušela roli Lisy. Yeardley Smith si zase nejdřív zkoušela roli Barta, a nakonec skončila jako Lisa.

♣První slovo Barta bylo "Ay Caramba!", Lisa jako první řekla "Bart" a Maggie "Daddy". Všechna slova zazněla v jedné epizodě - "Lízino první slovo" (4. řada, 10. díl).

♣V jedné z epizod odhalí ředitel Skinner, že jeho vězeňské číslo ve Vietnamu bylo 24601. Stejné číslo jaké měl například Hank Jenning ve filmu Twin Peaks nebo Jean Valjean v Bídnících. Stejné číslo má i chmaták Bob v epizodě, kdy si dopisuje se Selmou.

♣Postava Barta se umístila na prvním místě "Top 10 filmových spratků" v časopise TV Guide v roce 2005.

♣Homer a Bart jsou jediné postavy, které pronesou v každém díle alespoň jednu větu. Marge a Lisa se objeví také v každém, ale v jednom nic neřeknou - Marge v epizodě "Šáša Krusty je zrušen - Šáša Krusty má padáka" (4. řada, 21. díl) a Lisa v epizodě "Srdcový šerif" (21. řada, 18. díl).

♣Lidé, kteří mají doživotní zákaz vstupu do obchodu s komiksy jsou: Bart, Milhouse, chmaták Bob, Nelson a Matt Groening.

♣Nejoblíbenější epizoda tvůrce seriálu Matta Groeninga je z roku 1990 "Bart the Daredevil".

♣Hodně postav v seriálu je pojmenovaných podle reálných příbuzných Groeninga, včetně těch hlavních.

♣Tři z legendárních Beatles se v seriálu objevili.

♣Dustin Hoffman a Michael Jackson se v jedné epizodě přiznají, že se v seriálu už objevili pod jiným jménem. To je pravda - oba vystoupili se svými hlasy, ale pod pseudonymy v počátcích seriálu.

♣Bart opravdu píše na tabuli pokaždé jinou větu v úvodní znělce.

♣Elizabeth Taylor, Susan Sarandon a Alec Baldwin se v seriálu namluvili jednak sami sebe a pak také jiné postavy.

♣Kde se skutečně nachází Springfield není známo, v seriálu se objeví několik států - New Jersey, Kentucky nebo Missouri.

♣Řada celebrit se toužila do seriálu dostat a často souhlasili s tím, že budou jejich postavy portrétované ne zrovna v dobrém světle. Například Jasper Johns souhlasil, aby hrál kleptomana. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře