Policie USA

7. leden 2012 | 14.58 |

Státní policie mají pravomoc k zásahu mimo velká města mající vlastní policejní oddělení (New York, Los Angeles). Uniformy jsou jednotné v rámci daného státu. Uniformy však nejsou jednotné s uniformami městských policejních oddělení, či šerify.

Velká města mají svá vlastní policejní oddělení. Tyto nemají nutně unifikované stejnokroje se státní policií.Tyto útvary mohou disponovat zvláštní jednotkou. V jednotkách se také objevuje hodnost šerifa.

Federální jednotkou pro vyšetřování je FBI. Dále jednotlivé státy federace mají svojí státní policii - Policie státu ... Velká města mají vlastní policejní oddělení. Menší městečka mohou mít ještě vlastní bezpečnostní síly - šerifa.

Zadržení nebezpečného pachatele trestné činnosti, obvykle provede policejní oddělení, vedoucí vyšetřování. Větší policejní útvary obvykle disponují jednotkou zvláštního určení S.W.A.T., která je vycvičena pro tyto nebezpečné zásahy.

Federal Bureau of Investigation - Federální úřad pro vyšetřování má na starosti vyšetřování vážných zločinů. Mezi její kompetence patří federální zločiny, kam patří např. únosy. Jednotka pro účely zásahu na záchranu rukojmí disponuje zvláštní jednotkou Hostage Rescue Team FBI (FBI-HRT). Jednotky S.W.A.T. obvykle nemají pravomoc k zásahu na záchranu rukojmí. Výjimkou je S.W.A.T. Los Angeles. Jiné policejní jednotky smí zasáhnout pouze v případě nouze, před příjezdem FBI-HRT.

Soubor:Members of the 60th Security Police Squadron's Base Swat Team.jpg
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář