Zapp Brannigan

2. březen 2011 | 09.36 |
Jméno: Zapp Brannigan

Věk: 30 let
Rasa: Človek
Rodná planeta: Země
Rodina: neznámá
Povolání: Velitel vesmírné lodě Nimbus, člen Doopu
Nejlepší přítel: Kif Kroker
Nepřítel: Lŕŕŕ
Speciální schopnost: márnomyslnost
Častá hláška: Kif....
První epizoda: Marná vesmírné lásky snaha
První hláška: Tyto nové uniformy nám seknou,že první důstojníku?
Dabing: Billy West

 
Zapp Brannigan je namyšlený, arogantní blb, v prvních sériích vysloveně záporná postava - dokonce jediná pravidelná záporná postava.
Protože je namyšlený, chválenkář, je i hloupý a je takovým velkým dítětem. Jeho jediným přítelem je Kif Kroker, ale Zapp si neuvědomuje, že Kif ho nemá rád. Protože Kif jako první důstojník musí Zappovi holit podpaží, koupat ho, ukazovat jeho medaile.
Zapp symbolizuje vůdce, který nemá talent, ale nějakým štěstím se dostal až na kapitána obrovské vesmírné lodě. Je absolutně nekompetentní a má radost, když skupiny vojáků umře za nějakou zbytečnost. Asi najvíc to vystihuje jeho spůsob útoku na matesřkou loď útočníků z Omicron Persea 8, kde jeho útok byl vedený následovně: "Letět přímo vedle sebe, oni vás zastřelili a nakonec si ucpou všechny otvory na lodi troskami raket.". Při jeho neschopnosti dokonce zničili Habblův teleskop, či centrálu Doopu za 400 miliard dolarů. Byl ochotný se snížit až k pláči, aby se s ním Leela vyspala. Sám o sebě hovoří, že trpí Sexlexií. Pro nějakou lidskou hloupost a neuvědomování si skutečných hodnot je Zapp obdivovaný lidmi jako jsou Amyny rodiče, předtím Leela, Vláda, Nixon.... Ale třeba dodat, že skutečně zlý byl ten v prvních pár dílech, postupně se jeho charakter mění a v posledních sériích se občas zachová správně.
zapp

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře