James Bond-Chobotnička:Zajímavosti

25. leden 2012 | 15.09 |

Maud Adamsová se již dříve objevila (a byla zabita) v jedné z bondovek. Šlo o film Muž se zlatou zbraní (1974).

Film zamířil do kin ve stejný rok jako jiná bondovka Nikdy neříkej nikdy (1983) s Seanem Connerym v hlavní roli. Chobotnička celosvětově vydělala 187 miliónů dolarů, zatímco Nikdy neříkej nikdy "pouhých" 160 milionů.

Jde o třináctou bondovku studia Eon Productions a šestou, ve které ztvárnil hlavní roli Roger Moore, který se tak, co do počtu natočených filmů série, vyrovnal původnímu Bondovi, Seanu Connerymu.

Podle článku v březnovém vydání britských novin "The Guardian" z roku 2001, se film ve městě Udaipur promítal denně a to od premiéry v roce 1983.

Jde o poslední bondovku, ve které se během závěrečných titulků dozvídáme název následujícího filmu (konkrétně šlo o Vyhlídka na vraždu (1985)).

Andy Bradfordová, která se ve filmu objevila jako agentka 009 si již dříve zahrála jednu z Kristatových vražedkyň v For Your Eyes Only (1981). Albert Moses, který zde hraje Sadruddina, Head of Station I in Udaipur se již objevil jako barman v The Spy Who Loved Me (1977).

V Brazílii a Portugalsku byl film uveden pod názvem "007 versus Chobotnice", ve Finsku jako "Chobotnice", v Itálii jako "Operace Chobotnice" a v Číně pod jménem 007 Averts The Plot.

Ústřední píseň "All Time High" Rity Coolidgeové je první písní v historii bondovek, v jejímž názvu ani textu se neobjevuje název filmu samotného. "You Know My Name" Chrise Cornella z Casina Royale (2006) je druhou a "Another Way to Die" Jacka Whitea a Alicie Keysové z Quantum of Solace (2008) třetí.

Postava Chobotničky měla být původně zápornou a do této role byly zvažovány Faye Dunawayová, Sybil Danningová a Persis Khambattová.

Záběr Rogera Moorea a Kristiny Waybornové v posteli, který se objevuje v jedné z upoutávek, nakonec nebyl do filmu zařazen.

Poprvé se ve filmu objevuje Robert Brown v roli "M".

Jde o poslední film Patricka Barra.

Film si odbyl svou britskou premiéru 6. června 1983 v londýnském divadle Odeon za přítomnosti prince Charlese a princezny Diany.

Barbara Parkinová se ucházela o roli Chobotničky ještě předtím, než byla obsazena Maud Adamsová. Parkinsová si již dříve zahrála po boku Rogera Moorea v Shout at the Devil (1976).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář