James Bond-Casino Royale:Zajímavosti

4. únor 2012 | 14.00 |

14.10.2005 bylo v Londýně oznámeno, že nového (šestého) Jamese Bonda bude hrát Daniel Craig. Ve stejný den slavil své 78.narozeniny bývalý představitel Jamese Bonda Roger Moore.

Po Georgovi Lazenbym, který hrál Jamese Bonda ve filmu V tajné službě Jejího veličenstva (1969), je Daniel Craig první představitel Jamese Bonda, který ještě nemá 40 let a má světlé vlasy.

Za celých 44 let, kdy se točí Bondovky, je tahle první, ve které prší.

Craigovu práci pochválili i jeho předchůzi, Sean Connery a Pierce Brosnan.

Mezi herečkami, o kterých se uvažovalo pro roli Vesper Lynd, byly Aishwarya Rai, Naomi Watts, Charlize Theron, Thandie Newton, Angelina Jolie, Rachel McAdams, Caterina Murino, Sienna Miller, Rose Byrne, Rachael Stirling, Natasha Henstridge, Jessica Simpson a Scarlett Johansson.

Mezi dalšími adepty na roli Jamese Bonda byli například Ewan McGregor, Clive Owen, Hugh Jackman nebo Eric Bana.

Ve filmu, který koprodukovala česká společnost Stillking Films, uvidíme několik českých lokací. Letiště Ruzyně, dále Loket, nemocnice v Plané u Mariánských Lázní. Zdaleka nejvíc prostoru však dostaly Karlovy Vary a známý Grandhotel Pupp.

Titulní píseň "You Know My Name" zpěváka Chrise Cornella v bondovce zazní v úvodních i závěrečných titulcích, na soundtracku ji však nenajdete.

Jeffrey Wright - v pořadí již sedmý herec, který ztvárnil Felixe Leitera, Bondova známého ze CIA, je známý například z filmů Syriana, Zlomené květiny nebo Ali.

Film po celém světě vydělal 554 milionů dolarů, což z něj dělá nejúspěšnější bondovku všech dob.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář