Kaki

26. březen 2012 | 14.58 |

Kaki, tomel, churma, někdy také kakichurma nebo jam, anglicky nebo německy také asijský nebo japonský persimmon, sharonské ovoce, korejské mango, medové jablko nebo čínská švestka je plod ovocného stromu tomelu japonského (Diospyros kaki) z čeledi ebenovitých. Botanický název druhu (Diospyros) znamená "Diovo ovoce". Sharon fruite je obchodní značka pro ovoce, které se nechává dozrát uměle pomocí chemickych látek.

Přestože se v Číně pěstuje už přes 2000 let, vědecky bylo poprvé popsáno až v roce 1780.

Plody mají jasně oranžovou barvu, tvarem připomínají pomeranč nebo rajče (jiný kultivar) a dorůstají do průměru 5–8 cm. Toto exotické ovoce je chutné jen dobře vyzrálé, má specifickou sladkou chuť (údajně poněkud připomínající meruňky).

Pochází z jihovýchodní Asie (Čína), roste ale také například v jižní části Ukrajiny. Do České republiky se na podzim 2008 dovážela kaki z oblasti Valencie (Španělsko), na podporu jejich prodeje byla v Praze poprvé spuštěna reklamní kampaň - v metru byly k vidění reklamní plakáty s motivem Zorra. Před rokem 1989 se plody kaki dovážely nejčastěji z Albánie, ale také z Itálie, kde na stromy s krásně zbarvenými plody lze narazit již po přejezdu Brenneru.

Kaki je velmi chutné samo o sobě (konzumuje se i se slupkou, jako jablko), další možností je například plod naříznout, jakmile je dužina měkká (dozraje i při pokojové teplotě), pokapat citronovou šťávou a vybírat malou lžičkou.

Pojídání tomelů se doporučuje lidem s nemocnými játry a ledvinami. Dužnina obsahuje velké množství vitaminu C a až 20% cukrů. Tomel se konzumuje čerstvý, sušený i proslazovaný.

Soubor:PersimmonWatercolor.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář