Mentalista o seriálu

12. březen 2011 | 20.02 |

Hlavní postava seriálu, Patrick  Jane (Simon Baker), je neobyčejně všímavý člověk s talentem manipulovat s lidmi, sugesce, hypnózy a až děsivé schopnosti vcítit se do mysli druhých. Díky těmto vlastnostem je často považován za senzibila či jiného okultistu – ostatně tímto "řemeslem" se Patrick také živil při vystupování v televizních pořadech.Nyní je však jeho posláním role nezávislého poradce pro CBI (Kalifornský úřad pro vyšetřování). Zde svůj talent využívá při ohledávání místa činu vražd, které tento útvar vyšetřuje. Jeho největší síla ovšem spočívá v komunikaci se svědky a jinými osobami, které mají co do činění s případy. Zde je hlavní hrdina vždy o několik tahů napřed a díky vyšperkované manipulaci se pachatel často usvědčí sám. Své umění Patrick nezřídka kdy aplikuje i na své spolupracovníky, což do jinak velice napínavého děje každé epizody vnáší i přiměřenou porci humoru, která však v žádném případě seriálu neubírá na vážnosti, jako tomu často bývá.
Seriál The Mentalist je příjemná změna oproti již docela unavujícímu trendu kriminálek (CSI). Epizody se sice povětšinou točí okolo různých případů, které spolu nemají nic společného, hlavní tahoun děje je ovšem sériový vrah "Red John", kterého se vyšetřovatelé bezúspěšně snaží již několik let dopadnout. Pro Patricka se navíc stal hon na něj osobní záležitostí po té, co se vrah pomstil na jeho rodině. Ostatně o Patrickově minulosti se postupně dozvídáme více prostřednictvím "flashbackú", podobným těm, které známe například ze seriálu Ztraceni. Díky této hlavní linii a postupnému se dozvídání nových faktů se pro největší požitek rozhodně vyplatí seriál sledovat pravidelně.
Seriál doporučuji i divákům, kteří si jinak na "kriminálky" moc nepotrpí, ale mají rádi mystéria, napětí a tajemno. Ostatně posuďte sami, jestli okultní jevy opravdu neexistují, jak sám Patrick při každé narážce na jeho schopnosti tak urputně tvrdí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře