Seann William Scott

11. květen 2012 | 13.53 |
› 

Seann William Scott (* 3. října 1976, Cottage Grove, Minnesota, USA) je americký herec známý hlavně jako Steve Stifler v teenagerovské filmové sérii Prci, prci, prcičky. Hrál také Bo Duka ve filmu Mistři hazardu.

Nejmladší ze sedmi sourozenců se narodil v Cottage Grove v Minnesotě Williamu Franku Scottovi, pracovníkovi v továrně, a Patricii Ann Simons. Nápad stát se hercem dostal během práce v městském divadle a pozorováním všech divadelních her, které mohl volně pozorovat. Poté co odmaturoval na Park High School se Scott přestěhoval do Los Angeles, kde byl objeven místními hledači talentů. Jeho první velká herecká role byla ve videoklipu Hole in my Soul od skupiny Aerosmith. Brzy na to už vystupoval v Chad's World, chlapecké TV show vysílané na internetu.

Jeho první skutečně velká role přišla v roce 1999 ve filmu Prci, prci, prcičky, kde ztvárnil Steva Stiflera. Tu si zopakoval ještě v dalších dvou pokračováních, které ho později vynesly do povědomí lidí. Toto ovlivnilo jeho budoucí role, které byly nejčastěji komediální. Scott se také objevil v portrétu Kevina Smitha Jay a mlčenlivý Bob vrací úder a také jako policista ve filmu Southland Tales, kde znovu hrál se svým kolegou Dwayne Johnsonem.

Uváděl také MTV Movie Awards 2003 společně s Justinem Timberlakem. Při této příležitosti natočili tito dva mnoho skečů a scének, včetně scén z The Matrix Reloaded, které byly později přidány i jako bonus k DVD The Matrix Reloaded.

Rád posiluje a má tři tetování: symbol nekonečna na zápěstí, blesk na stehně a 'Amo', latinsky 'Miluji' v oblasti kostrče.

V interview v časopisu People v roce 2003 uvedl, že nenosí normální spodní prádlo, ale zvykl si na prádlo známé jako "going commando" nebo méně často "freeballing".

Soubor:SeannWIlliamScottAFFOct08.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář