Josh Groban

13. červen 2012 | 14.13 |
› 

Joshua Winslow Groban (27. února1981) je americký zpěvák a autor písní, nominovaný na cenu Grammy a známý díky svému vyzrálému a lyrickému barytonu. Svou kariéru soustředí zejména na koncertní zpěv a nahrávání, ačkoli prohlásil, že je jeho přáním věnovat se v budoucnu muzikálu.

Josh Groban se narodil v Los Angeles židovskému otci a matce s norskými kořeny. Jeho otec později konvertoval ke křesťanství. Má bratra Christophera, který se narodil v ten samý den jako Josh, pouze o čtyři roky později.

Groban debutoval jako zpěvák v sedmé třídě, ale pak toho na pár let zanechal. "Líbily se mi umělecké vyhlídky, ale mé školní známky kolísaly. Necítil jsem, že bych dostával dost tvůrčích nápadů. Tak jsem odešel na Bridges Academy, abych si známky vylepšil na jedničky." Na Bridges Academy Groban navštěvoval od 9 do 13 hod klasickou třídu a potom ještě divadelní třídu. Také se učil hrát na píšťalu a na kazoo.

V letech 1997 a 1998 navštěvoval Groban Interlochen Arts Camp, specializující se na muzikál, ve stejné době začal mimo školu také brát hlasové hodiny. "Začal jsem bokem brát hodiny hudby. Líbil se mi muzikál. Měl jsem docela dobrý baryton, a tak jsem začal hrát a zpívat ve školních představeních.

Koncem roku 1998 byl sedmnáctiletý Groban představen držiteli Grammy, producentu Davidu Fosterovi. Groban pracoval pro Fostera jako zpěvák při různých významných událostech, včetně večera udílení cen Grammy 1999 – kde, jako záskok za Andreu Bocelliho, zazpíval Fosterovu skladbu "The Prayer" společně s Celine Dion – a v lednu 1999 na inauguraci Graye Davise na kalifornského guvernéra.

Groban také navštěvoval losangeleskouCounty High School for the Arts, specializující se na divadlo, a absolvoval ji v roce 1999. Poté navštěvoval Univerzitu Carnegie Mellon v Pittsburghu, kde studoval drama.

Groban opustil Carnegie Mellon už po čtyřech měsících v prvním semestru, kdy dostal nabídku na kontrakt u Warner Bros Record přes Fosterovo vydavatelství 143 Records. S ohledem na Grobanův zpěv Foster prohlásil: "Líbí se mi jeho přirozený talent v oblasti rocku a popu, ale mnohem radši mám jeho smysl pro klasiku. Má opravdovou hudební moc, se kterou je třeba počítat." Z toho důvodu a pod Fosterovým vlivem je Grobanovo první album se skladbami jako "Gira Con Me" a "Alla Luce Del Sole" zaměřeno více na vážnou hudbu.

Soubor:Josh Groban in a concert.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář