Bruce Willis

9. březen 2011 | 14.26 |
› 

Bruce Willis (19. března 1955, Idar-Oberstein, Porýní-Falc, Západní Německo) celým jménem Walter Bruce Willis, je německo-americký herec a zpěvák, který se proslavil ve filmech Smrtonosná past, kde hrál detektiva Johna McClanea a Pulp Fiction: Historky z podsvětí rolí boxera Butche Coolidge. S herečkou Demi Moore má tři dcery – Rumer (nar. 1988), která se stala také herečkou, Scout LaRue (nar. 1991) a Tallulah Bell (nar. 1994).

Když mu byly dva roky jeho rodiče se rozhodli přestěhovat do New Jersey v USA. Již od dětství se zajímal o hraní na harmoniku a jeho snem bylo stát se profesionálním hráčem. Než se jeho rodiče v roce 1971 rozvedli, pracoval v nejrůznějších profesích: tovární dělník, pumpař, automechanik apod.

Pak se rozhodl zkusit dramatický kurz na Státní univerzitě Montclair. Poté začal hrát v reklamních spotech a v první divadelní hře. Následovaly role na Broadwayi v New Yorku. Od 80. let se začal také objevovat v televizi a filmu.

V roce 1985 získal roli detektiva ve filmu Měsíční svit, za nějž v roce 1989 získal cenu Emmy. Jeho další rolí se stal snímek Schůzka naslepo. V roce 1987 se oženil s herečkou Demi Moore. O rok později si zahrál roli Johna McClana ve filmu Smrtonosná past, díky které se dostal mezi herecké superhvězdy Hollywoodu. Následovala role Joe Hallenbecka ve filmu Poslední skaut.

V roce 1994 hrál ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, o rok později natočil druhý díl Smrtonosné pasti. V roce 1998 byl obsazen ve filmu Armageddon, kde ztvárnil naftového vrtaře, který se vydal do vesmíru, aby zachránil planetu. V roce 2000 účinkoval ve filmu Můj soused zabiják. O čtyři roky bylo natočeno pokračování. V roce 2007 natočil čtvrté pokračování Smrtonosné pasti.A také hrál ve válečném filmu Slzy slunce.

Český dabing-Pavel Soukup,Alexej Pyško

Bruce_willis_cinedombrucewillis1bruce-willisBruce willis 070711_Armageddo

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře