Kanrneval v Rio de Janeiru

14. březen 2011 | 15.05 |

V ulicích, na které dozírá jeden z novodobých sedmi divů světa, propukl 4. března 2011 nejočekávanější karneval této planety a možná i vesmíru. Velkolepé oslavy, jenž nemohou nechat chladným vůbec nikoho, a trval až do 9. března 2011. Každoročně se počátek zahájení karnevalu liší jelikož se datuje na čtyřicátý den před Velikonocemi.

Brazilci se činí již osm měsíců před vypuknutím veselí, aby přichystali nepřetržitý sled událostí. Tyto dny pak dají zapomenou místním lidem na sociální rozdíly, chudobu a ostatní problémy. V Rio de Janeiru, potažmo v celé Brazílii, totiž můžete zhlédnout jak oblasti podobné třetímu světu tak i bohatství hodné leckteré ekonomicky rozvinuté západní země.

Karneval je otevřený opravdu každému tudíž vašimi ,,sousedy spolupařiteli" mohou být malé děti, lidé v nejlepších letech, gayové či cizinci z různých zemí. Na chvíli se tak zastaví rutinní život, zavřou se obchody a podniky, aby si každý mohl vychutnat bujarý maraton až do morku kostí. Hlavním cílem karnevalu, o kterém slyšel snad každý, není pouze spousta zábavy ale také přiblížení brazilské kultury světu.

Při této slavnosti se rapidně zvýší tržba obchodníků cestovek atd.,protože každý kdo už tam letí si chce aspoň něco hezkého koupit na památku.A vidět temto karneval by chtěl snad každý.

rio121-460x265

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře