Steven Spielberg

21. duben 2011 | 15.36 |
› 

Steven Allan Spielberg (* 18. prosince 1946 Cincinnati, Ohio, USA) je americký režisér.Vyrůstal na předměstích Haddonfieldu v New Jersey a Scottsdale v Arizoně. Spielbergova díla tvoří v dějinách kinematografie samostatnou stránku – je totiž nesporně komerčním režisérem, přesto si jeho tvorba zachovává vysoký filmařský standard. Nezaměřuje se pouze na jeden žánr, ale jeho filmy sahají od sci-fi, komedie, drama až po horor.

Poprvé na sebe Steven Spielberg upoutal pozornost ve filmu Čelisti, který vznikl v roce 1975, jako producent. Mezi jeho další taktéž úspěšné filmy patří například série filmů s Indiana Jonesem, série Jurský park, Blízká setkání třetího druhu (1977), a bezesporu E.T. Mimozemšťan (1982).
Vysněného ocenění se však Steven Spielberg dočkal až o něco později. Oscara za režii dostal v roce 1994 za snímek Schindlerův seznam. Tento film také dostal ocenění za nejlepší film. Dalšího Oscara dostal Spielberg za režii filmu Zachraňte vojína Ryana (1998).

Steven Spielberg se věnuje i jiným odvětvím filmového řemesla. Je úspěšným producentem a jedním ze zakladatelů společnosti DreamWorks.

steven Spielberg99

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře