Catalina Aruca-Nadine Velazquez

30. duben 2011 | 14.24 |

Nadine se narodila 20.listopadu roku 1978 v multietnické čtvrti v Chicagu jako prostřední ze tří dcer přistěhovalcům z Purto Rican. Jako dítě byla velmi hyperaktivní a původně se chtěla stát gymnastkou. Ve věku 18-ti let navštěvovala Columbia College v Chicagu, kde získala titul bakaláře v oboru marketing. Právě zde se začala věnovat roztleskávání a divadelnímu herectví, kde hrála například rozzlobeného porotce v klasiké hře THE TWELVE ANGRY JURORS.

Zájem o herectví se u ní ale projevil už ve 13-ti letech díky zájmu o její oblíbený seriál PUNKY BREWSTER. Z tohoto důvodu začala navštěvovat talentové kanceláře v Chicagu, kde sice splnila vše co měla přikázáno, přesto smlouvu nedostala. Později se začala objevovat v reklamách. Její první byla pro McDonald, díky níž začala dostávat stále více nabídek. To ale Nadine nestačilo, protože si chtěla splnit svůj dětský sen a proto se odstěhovala kam jinam než do Los Angeles.

Ve městě andělů k Nadine přistálo pár malých rolí v různých filmech a seriálech, počínaje REGGIE RECK BYTHEWOOD přes BIKER BOYZ až po CHASING PAPI. Dále se objevila například ve slavném seriálu THE BOLD AND THE BEAUTIFUL, v epizodní roli hořké HBO komedie ENTOURAGE či v roce 2004 v akční komedii BLAST! po boku Ediieho Griffina nebo Vinnieho Jonese. Díky svému vzhledu se ale proslavila i jako modelka, důkazem může být hlavní strana časopisu Maxim. S přibývajícím časem začaly přicházet větší role, například v horroru HOUSE OF THE DEAD 2. Nadine se mohla objevit i ve známém akčním seriálu PRISON BREAK jako přítelkyně Fernanda Sucreho, což ale bohužel nevyšlo.

Naštěstí pro všechny její fanoušky dostala nabídku na zatím svou nejzámější roli Cataliny Aruca ve známem komediálním seriálu stanice NBC MY NAME IS EARL, kde si po boku Jasona Leeho a Ethana Supleeho vydobyla své místo na výsluní. Tento seriál jí pomohl k nominaci na cenu EMMY,ALMA či Screen Actors Guild Awards. Nadine nedávno pracovala na muzikálu DAY IN THE LIFE, akčním thrilleru WAR s Jetem-Li a Jasone Stathamem či MIAMI KINGS BEACH, filmu natočeném dle skutečného příběhu. V poslední době se věnuje natáčení komedie HUSBAND FOR HIRE.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře