Zjímavosti o seriálu Dr.House

21. březen 2011 | 15.03 |

♣Dr. Gregory House byl inspirován postavou Sherlocka Holmese... Ale ani Sherlock Holmes nebyl zcela originální, sir Arthur Conan Doyle se nechal inspirovat doktorem, kterého poznal za svých studií medicíny - doktorem Bellem, jehož specializace byla diagnostika.

♣Dr. Wilson má ve své kanceláři plakáty ke klasickým filmům - Hitchcockovo "Vertigo" (1958) a Wellesův "Dotek zla" (1958).

♣Nemocniční scény se ve skutečnosti natáčí na Princetonské Universitě.

♣Otec Hugha Laurieho byl doktor.

♣Gregova motorka je 2005 Honda CBR1000RR Repsol Replica.

♣První obsazený herec byl Robert Sean Leonard (Dr. James Wilson).

♣Během konkurzu prý podle Davida Shorea jeden z výkonných producentů Bryan Singer řekl o Hughu Lauriem: "Vidíš, tohle je přesně, to co chci, typický Američan." Singer si vůbec nebyl vědom toho, že Hugh Laurie je Brit.

♣Hugh Laurie natočil video na konkurz v hotelové koupelně v Namibii, protože v Namibii právě natáčel film Flight of the Phoenix. Herec později tvrdil: "To bylo jediné místo s dostatečným osvětlením."

♣Tři ze šesti původních hlavních hrdinů jsou leváci - Cuddy, Foreman a Wilson.

♣Seriál byl inspirován diagnostickým sloupkem v New York Times Magazine, který se vždycky snažil osvětlit neobvyklé případy. Výkonný producent Paul Attanasio přišel se základním konceptem, který zasadil do nemocničního prostředí. Tvůrce seriálu David Shore poupravil seriál na drama, kde lékařské případy budou nástrojem k vyprávěním příběhu, nikoliv že budou jedinou součástí příběhu.

♣Jesse Spencer a Jennifer Morrison se zasnoubili v prosinci 2006 (nyní už ale spolu nejsou). Což bylo v době, kdy točili první pizodu, kde si jejich postavy, Dr. Chase a Dr. Cameron, začnou románek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře