Zajímavosti z Hvězdné brány

30. květen 2011 | 18.35 |

♣Richard Dean Anderson (Jack O'Neill), Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson), Amanda Tapping (Samantha Carterová), Christopher Judge (Teal'c), Don S. Davis (gen. George Hammond), Gary Jones (seržant Walter Harriman) a Dan Shea (seržant Siler) jsou jedinými herci, které jsme mohli vidět ve všech deseti sériích.

♣Několik herců, kteří se objevili v epizodních rolích SG-1, se poté přesunuli i do StarGate: Atlantis. Zde hráli buď role totožné (dr. Rodney McKay, maj. Lorne, dr. Grodin, Novaková, ...), nebo zcela odlišné (Tollán Narim - manžel dr. Weirové, mladý Ernest Littlefield - dr. Carson Beckett, ...).

♣Někteří Asgardi byli dabováni herci a tvůrci seriálu. Například hlas Thora nepatří nikomu jinému než Michaelu Shanksovi (dr. Daniel Jackson), hlas Heimdalla patří Teryl Rothery (dr. Janet Fraiserová) a hlas Kvasira je dabován Peterem DeLuisem (scénář a režie).

♣Alexis Cruz (Skaara) a Erick Avari (Kasuf) jsou jedinými herci, kteří hráli v původním filmu Hvězdná brána z roku 1994 a i v tomto seriálu.

♣Christopher Judge (Teal'c) odehrál jen tři epizody bez svého zlatého znaku na čele. Jsou to díly "The Gamekeeper", "2010" a "The Changeling".

♣Postava Jonase Quinna je ze země Kelowna na planetě Langara. Langara je golfové hřiště, kam někteří producenti a režiséři chodí hrávat golf. Kelowna je městečko blízko Vancouveru, kde se seriál natáčel.

♣Model hvězdné brány v SGC je vyroben z plastu, na model ve ztraceném městě Atlantis byla použita guma.

♣Na konci sedmé série SG-1 v dvojdíle "The Lost City" ztvárnila dr. Elizabeth Weirovou herečka Jessica Steen, na začátku osmé série a ve StarGate: Atlantis ji však hraje Torri Higginson.

♣Hvězdná brána je jediným seriálem na světě, který preferuje a podporuje US AF (United States Air Force - americké letectvo).

♣Postava Jacka O'Neilla se umístla v TOP10 "25 největších Sci-Fi osobností" časopisu TV Guide (srpen 2004).

♣V tomto seriálu ztvárňuje Amanda Tapping vědkyni Air Force, která skrz hvězdnou bránu prozkoumává ostatní světy. V jedné epizodě seriálu Směr jih hraje Amanda také vědkyni Air Force, avšak zde studuje výskyt UFO na Zemi.

♣Peter DeLuise, režisér a scénárista Hvězdné brány, se někdy také objeví v epizodních rolích jako technik, voják střežící bránu atp.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře