Bear Grylls

8. červen 2011 | 14.42 |
› 

Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, (* 7. června1974, Donaghadee, Severní Irsko) je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Proslavil se jako průvodce v seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel. Ve věku 23 let se stal nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest. V červenci 2009 se stal nejmladším (35 let) hlavním náčelníkem britských skautů ve Spojeném království.

Bear Grylls sloužil tři roky u SAS po nehodě při seskoku padákem v Africe si zlomil tři obratle, následuje rehabilitace která trvá několik měsíců, ale Grylls nikdy nepřestává myslet na svůj sen o lezení na Everest. Nakonec se vyléčí a vrchol zdolá avšak během sestupu je téměř zabit jeho život zachránil jen jeho team-mate a lano. V roce 2003 přepluje Severoatlantický oceán v malém nafukovacím člunu.

Je majitelem černého pásu v karate. Bear Grylls přeletěl jako první v historii padákem Mount Everest.Bear Grylls, procestuje celý kontinent, aby vypátral, jaké schopnosti jsou nejdůležitější k přežití v těch nejnehostinějších místech na Zemi od evropských Alp až po poušť Mohab ve státě Utah.

Po dokončení jeho vojenské služby u speciálních jednotek britské armády byl nejmladším mužem, který zdolal hory Mount Ama Dablan a Mount Everest. Pořad "Ultimate Survival" sleduje Beara ve chvílích, kdy se vystavuje nepředstavitelně tvrdým podmínkám, riskuje tím svoje zdraví a často musí stát tváří tvář smrti.

V jedné epizodě spatříme, jak padákem seskočí do deštného pralesa na Kosta Rice, aby předvedl, jak v něm přežít a najít cestu z hluboké džungle zpět do civilizace. Od Jižní Ameriky na Aljašku, Bear míří do hor Chugach, kde si vyzkouší, jak přežít ve vysokých horách a vyvarovat se nebezpečí zrádného ledu. Předvede také, jak přežít v Pacifickém oceánu, kde čelil silným proudům a příbojovým vlnám, kolem dokola obklopen žraloky.
A jak také dokazuje video(úplně dole) on se nebojí snad ničeho ani sníst odpornosti,které jsou často ještě živé a nijak upravené např:Pavouka,obří larvu,žížalu,hada,syrové vejce,syrové žáby,škorpiony,kobylky atd...
tumblr_lekm3frf321qbov0co1_500Bear-Grylls-bear-grylls-543979tumblr_lez1xyf4ki1qbov0co1_500manvswild3GP2R0383_MM[1]Bear%20Grylls%20blue%20coat 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře