Jack O´Neill

9. červen 2011 | 16.07 |
Plukovník Jonathan "Jack" O'Neill je velitelem týmu SG-1, který má za úkol navštěvovat mimozemské civilizace a případně s nimi dojednat dohodu a přátelství. Jack pochází z Chicaga a když nastoupil k armádě, většina jeho operací byla přísně tajná.
Jack je rozvedený. Bývalá manželka Sarah jej miluje, ale přesto mu nedokáže odpustit smrt jejich syna Charlieho, který se zastřelil Jackovou zbraní. To byl také důvod rozvodu. Jack se z toho zhroutil a odešel do zálohy.
Zpět byl povolán ve chvíli, kdy je doktoru Danielu Jacksonovi podařilo identifikovat symboly na kartuši, která byla objevena v Egyptě.
Jack, spolu s Danielem a několika dalšími vojáky, putoval na mimozemskou planetu zvanou Abydos, kde obejvil lidskou civilizaci. Ta byla původem ze Země a na tuto planetu ji přemístil mimozemský vetřelec, který si nechal říkat Ra, což je egyptský bůh slunce. Ra tyto lidi tyranizoval a zrovna ve chvíli, kdy byl Jack a ostatní na planetě, se na Abydosu objevil i on. Samozřejmě z toho byl problém. Jeho úkolem ale bylo zjistit, zda Zemi hrozí nebezpečí a to případně eliminovat pomocí jaderné bomby. Jenže Daniel mu v tom zabránil a Jack poslal bombu na Raovu loď, kde vybuchla a Ra tak zemřel.
Jack se vrátil na Zem a program Hvězdné brány byl dočasně ukončen.
Jenže po roce se brána na Zemi znovu aktivovala a po únosu vojáka US Army musel být Jack znovu povolán do aktivní služby.
oneill


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře