Sergio Pérez

11. červen 2011 | 14.41 |

Sergio Pérez Mendoza (*26. ledna 1990, Guadalajara) je mexický automobilový závodník. V současné době je pilotem Formule 1 u týmu Sauber.

Sergio Pérez začal kariéru v roce 1996 kdy závodil na motokárách. Celkem získal 5 titulů v Mexiku a USA. V roce 2004 odjel jednu sezónu v americkém šampionátu Skip Barber Dodge Series. Umístil se jedenáctý. Následující rok se přesunul do Evropy, kde působil dvě sezóny v německé sérii Formule BMW. Kde skončil čtrnáctý respektive šestý. V sezóně 2006-07 A1 Grand Prix se zúčastnil jednoho závodů za tým A1 Team Mexico. Stal se tak třetím nejmladším závodníkem v této sérii.

V roce 2007 se Pérez účastnil britského šampionátu Formule 3. Spolu se svým týmem T-Sport závodil v národní kategorii, se staršími monoposty, ve které s pohodlným náskokem zvítězil. Vyhrál dvě třetiny všech závodů a až na dva všude dosáhl na pódium. Následující rok Pérez s jeho týmem povýšili do mezinárodní kategorie šampionátu. Zde skončil Pérez čtvrtý, ačkoliv několik závodů ze začátku šampionátu byl ve vedení.

V sezóně 2008-09 působil Pérez za tým Campos Grand Pix v GP2 Asia Series. Jeho týmovým kolegou byl Vitalij Petrov. Stal se tak prvním mexickým pilotem na této úrovni motorsportu od dob Giovanniho Aloie, který se účastnil mezinárodní Formule 3000 v roce 1990. Stylem start-cíl vyhrál sprint v Sakhiru, druhé vítězství přidal na okruhu v Losailu. V hlavní sérii GP2 Pérez závodil za tým Arden International. V šampionátu se umístil na dvanáctém místě, nejlepšího výsledku dosáhl ve Valencii. V následující sezóně v asijské sérii GP2 absolvoval dva závody za tým Barwa Addax. Ve stejném týmu závodil i v hlavní části GP2, kde se s pěti vítězstvími a 71 body umístil celkově na druhém místě za Pastorem Maldonadem.

perez sergio03perez sergioperez sergio02perez sergio04

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře