Black Eyed Peas

21. červen 2011 | 15.36 |

Počátky kapely sahají až do roku 1992, kdy se na škole setkali William Adams a Allan Pineda Lindo a založili skupinu s názvem TRIBALY NATIONS. Hudba, kterou hráli nebyla zrovna nejznámější - rap mixovaný s jazzem. Nahráli dokonce i CD, ale to nikdy nevyšlo.

Poté do skupiny přibyl Eazy E. a skupina hrála po losangeleských klubech a získala dobrou základnu fanoušků. Bohužel  v roce 1995 Eazy E. zemřel. 

O tři roky později se skupina přejmenovala na dnešní Black Eyed Peas a vydala své první album - Behind The Front. Album mělo velký úspěch. Následovalo vydání alba Bridging The Gap, které bylo více komerční a už takový úspěch nemělo. Navíc změna hudebního vyjádření skupiny je připravila o mnoho fanoušků.

V roce 2001 přibyla do skupiny Fergie. Nejdříve na koncertech dělala spíše jen "křoví" - zpívala vokály a tancovala. Ale poté vydala singl "Shut up" a v nakladatelství z něj byli tak nadšení, že se stala právoplatnou členkou skupiny.

V roce 2003 vydali Black Eyed Peas album Elephunk, které jim vyneslo hned 4 nominace na cenu Grammy, přičemž jednu se jim podařilo získat.

Poté už se rozjela jejich hvězdná kariéra. V roce 2005 vydali album Monkey Business a v roce 2009 The E.N.D.

Dnes jsou Black Eyed Peas jednou z nejúspěšnějších kapel na hudební scéně. 

black e peas02black e peas01

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře